Nie znasz Mikołajka? Koniecznie trzeba to zmienić!

René Goscinny jest twórcą jednego z sympatyczniejszych i zabawniejszych bohaterów literatury dziecięcej, jakiego przyjdzie wam poznać. Ten uroczy łobuziak, imieniem Mikołajek, rozkocha was w sobie od pierwszych stron. Jego przygody niezmiennie cieszą polskich czytelników już od ponad pół wieku! Dzięki lekkiemu językowi niezwykle przyjemnie się ją czyta, a sama treść wzbogacona jest o charakterystyczne dla Francuzów poczucie humoru. Krótkie historyjki posiadają wartką akcję i zabawne dialogi, będzie to więc idealna pozycja, zarówno dla dzieci, które chcemy zachęcić do samodzielnego czytania, jak i dla dorosłych, którzy w ten sposób mogą przyjemnie spędzić czas ze swoimi pociechami, ale także samemu wrócić do czasów dzieciństwa. Oprócz tego, że książka bawi, to przede wszystkim uczy. Mimo że na pierwszy rzut oka można tego nie dostrzec, opowiadania o Mikołajku niosą ze sobą wiele wartościowych treści, jak przyjaźń, miłość, uczciwość, chęć niesienia pomocy innym. Bohaterowie stykając się z różnymi problemami, zwykle rozwiązują je przemocą. Czytając, więc "Mikołajka" razem z dzieckiem można rozmawiać z nim o tym jak należałoby się zachować w takich sytuacjach.

Psoty, figle i wygłupy...

Mikołajek to, mogłoby się wydawać, zwyczajny chłopiec. Ma kochających rodziców i wielu fajnych kolegów, chodzi do szkoły, odrabia lekcje, lubi bawić się w Indian i kowbojów. Co wyróżnia chłopca, to to, że czegokolwiek się nie dotknie, kończy się katastrofą. Kłótnie, draki, płacz i fangi w nos - bez tego nie obejdzie się żadna historyjka, w której udział ma Mikołajek i jego paczka, a trzeba przyznać, że przyjaciele chłopca są wyjątkowi. Mamy Alcesta, tego grubego, co lubi jeść, Euzebiusza, który jest bardzo silny, Gotfryda, co ma bogatego tatę i dostaje mnóstwo świetnych prezentów, Joachima, co świetnie gra w kulki, Ananiasza, co jest pupilkiem pani i wielu, wielu innych. Wyjątkowe w książkach o Mikołajku jest to, że są one pisane z jego perspektywy. Dziecięca narracja sprawia, że historyjki stają się jeszcze ciekawsze i zabawniejsze.

Żeśmy się ubawili!

Książka ze strony www.taniaksiazka.pl Mikołajek. Żeśmy się ubawili to zbiór najlepszych opowiadań o najlepszych i najśmieszniejszych wygłupach i wybrykach Mikołajka i jego paczki. Pojawiają się tam takie tytuły jak:
  • czekoladowo-truskawkowe,
  • zoo,
  • zamek,
  • grill,
  • basen,
  • sadzawka,
  • zwiedzaliśmy czekoladę,
  • wesołe miasteczko,
  • piknik.
Jak każdy tomik o przygodach Mikołajka, również ten wzbogacony jest o urocze i niepowtarzalne ilustracje autorstwa Jeana-Jacques'a Sempégo. Jeśli jeszcze nie znasz "Mikołajka" koniecznie daj mu szansę, bo zabierze Cię on w dziecięcy świat wyobraźni pełen zabaw, kawałów, śmiechu i przyjaźni. Jak to mówi nasz niesforny urwis: "No bo co w końcu, kurczę blade!"